Wyświetlono posty znalezione dla hasła: rozgrzewka sportowa

Temat: Rozgrzewka
godzinna rozgrzewka? Nie za dużo odrobinkę? Moim zdaniem rozgrzewka powinna raczej zajmować 10-20 minut w zależności od długości treningu i tego co mamy zamiar robić. Wiadomo, że jeśli będziemy robić formy sportowe, rozgrzewka musi być bardziej intensywna niż jeśli planujemy ćwiczyć taichi.

U mnie wygląda to mniej więcej tak: rozgrzewka wszystkich stawów, później bieg i ćwiczenia rozgrzewające w ruchu, ewentualnie jakaś zabawa lub gra (berek, kosz, dwa ognie itd). Czasami w podskokach różne ćwiczenia, troszkę prostych ćwiczeń siłowych. I oczywiście rozciąganie, ale to po solidnej rozgrzewce. Czasami zaczynamy po prostu od biegu, w którym wykonujemy ćwiczenia rozgrzewające stawy i mięśnie.

Dałem ten topic też z następującego powodu: często np. koszykówka jest traktowana jako 'gra na rozgrzewkę'. Bywałem w różnych sekcjach i często instruktor robił zbiórkę, dawał piłke i na boisko... Przed tym nie było żadnego przygotowania, nawet rozruszania stawów...

Temat: Rozgrzewka

Pai Mei napisał:
ps: szczerze mówiac jakos mi braknie intelektu, bo nijak nie potrafie odnalezc w slowie "ROZGRZEWKA" ani cwiczenia ksztaltujacego (co to ma byc, co ksztaltowac?!) ani tym bardziej tych 20- 30 minut o których mówisz, ze wskazuje na nie nazwa "ROZGRZEWKA", hehe, padne ze smiechu.

1. Cwiczenia Ksztaltujace - tak sie prawidlowo nazywa "rozgrzewka". Gratuluje, widac, ze nigdy nie miales stycznosci z nazewnictwem sportowym.
2. "Rozgrzewka" - od slowa "rozgrzewac" - przygotowywac organizm do zwiekszonego wysilku przez pewien okres czasu. Jak Ci sie wydaje, drogi Pai Mei, po jakim okresie czasu, rozgrzewka przestaje byc rozgrzewka ? Heheh i kto tu pada ze smiechu.

Pozdrawiam serdecznie,

Sus

Temat: Jakie sztuki walki

Gdybyś widział jak wyglądam i powiedziałabym, że chce iść na Krav to byś mnie wyśmiał.
Na pewno bym cię nie wyśmiał, ale powiedział, że to bardzo zły pomysł i radził bym ci zrezygnować. I nie rozumie co ma do tego wygląd. chodzi o to, że jesteś drobnej budowy ciała? Jak tak, to nie ma to większego znaczenia.


Napisałam już, że póki co, capo traktuje jak "rozgrzewkę" przed aikido (takie umiłowanie do mieczy)
Podoba ci się capoeira- ok, mnie też. Ale nie traktuj tego jako rozgrzewkę, bo żadna to rozgrzewka. Umiejętności wyniesione z capo niewiele wniosą do twoich przyszłych treningów. Akrobatyka nie jest potrzeba w walce, a wytrzymałość, kondycję oraz sprawność na odpowiednim poziomie zdobędziesz ćwicząc już sztukę "bazową-docelową" (nie wiem która to w twoim przypadku).
W Aikido walka bronią przychodzi po długim czasie, wiec jeżeli chodzi tylko o walkę mieczem to może pomyśl o ken-jutsu, lub typowo sportowym kendo. (podzielam twoją pasje walki bronią, sam zaczynałem od szermierki ale europejskiej )


...plus jedno z: krav tajski box, kick boxing (bo chciałabym pracować w przyszłości minimum w policji). Co z nich wybiore, okarze się za parę miesięcy.
W policji preferowane jest Judo, oraz ju jitsu w różnych odmianach.
wszelakie combaty sobie odpuśćTemat: Szpagat
nie chwalac sie macham szpagaty we wszystkie strony ... ale z tureckim gorzej(po rozgrzewce) sportowy(czy jak kto woli francuz) - bez rozgrzewy...
sportowy-3 miechy
turek - 6 miechow...
sposob na rozciaganie... hmmm... najwazniejsze to rozgrzac sciegna przed cwiczeniem, gdyz ewentualna kontuzja moze miec tragiczne skutki... sposobow na rozciagniecie jest masa... ciezko tu wszystkie opisac... najwazniejsze to wytrwalosc i systematyka treningu... nie nalezy to do najprzyjemniejszych(najbardziej efektywne na granicy bolu) chociaz zalezy co kto lubi... ja lubie sie rozciagac chociaz masochista nie jestemTemat: Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców
• Co, gdzie, kiedy ?

Główne Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców
Centrum Sportowo - Rehabilitacyjne „Słowianka” ul. Słowiańska 14
23 – 26.11. 2006r.

• Basen:
50m, 8 torów

• Program zawodów:

23.11.2006 (czwartek)
eliminacje:
8.00 – rozgrzewka
9.00 – zawody

finały:
15.45 – rozgrzewka
16.45 – uroczyste otwarcie zawodów
17.00 – zawody

24.11.2006 (piątek)
eliminacje:
8.00 – rozgrzewka
9.00 – zawody

finały:
15.45 – rozgrzewka
17.00 – zawody

25.11.2006 (sobota)
eliminacje:
8.00 – rozgrzewka
9.00 – zawody

finały:
15.45 – rozgrzewka
17.00 – zawody

26.11.2006 (niedziela)
eliminacje:
8.00 – rozgrzewka
9.00 – zawody

finały:
15.30 – rozgrzewka
16.30 – zawody
ok. 19.30 – uroczyste zakończenie zawodów

• Komunikat:
Do ściągnięcia ze strony PZP klik

Dodatkowo poinformuję, że po pierwszym bloku odbędzie się klinika trenerska, której tematem przewodnim będzie "Trening bazowy na poziomie mistrzostwa sportowego", wodzirejem tej imprezy będzie Mirosław Drozd - trener kadry narodowej. Dla zainteresowanych warto być, ciekawe rzeczy będą poruszane. Wstęp wolny.Temat: Filmiki z trickami
Jakub te informacje sa zaczerpniete z Encyklopedi PWN - i jak widzimy dotycza one ze tak sie wyraze konkurencji widzianych na zawodach i olimpaiadach, a nam chodzilo o elementy - o golne znaczenie akrobatyki i gimnastyki, a nie o ,,akrobatyke sportowa,, i ,,gimnastyke sportowa,, - to sa wielkie roznice...

Mała dygresja : Jak zdawalem egzamin na studia to po rozgrzewce zaczlem sobie wykonywac takie elementy jak slata, fiflaki, jakies tam au sem mao..i inne lementy i podszedl do mnie egzaminator (dr.) i poiwedzial, ze zdajemy egzamin z z gimnastyki a nie z akrobatyki...i raczej sie nie mylil. Podwazal jego slow nie bede....

GIMNASTYKA SPORTOWA jest jedną z 3 dyscyplin sportu gimnastycznego. Składa się z 4 konkurencji kobiecych (ćwiczenia wolne, ćwiczenia na równoważni, na poręczach asymetrycznych i skok przez konia wszerz) i 6 męskich (ćwiczenia wolne, ćwiczenia na koniu z łękami, na kółkach, na poręczach, na drążku oraz skok przez konia wzdłuż) rozgrywanych indywidualnie; powyższe konkurencje wchodzą w skład wieloboi rozgrywanych indywidualnie i drużynowo; do programu zawodów należą ćwiczenia obowiązkowe i dowolne (własnej kompozycji).

Gimnastyka w 75% jest oparta o przyżądy (akrobatyka tez...ale to inna kwestia), czego nie ma w Capoeira...

[quote="jakub"] AKROBATYKA SPORTOWA, dyscyplina polegająca na wykonywaniu układów gimnastycznych. .... wiec widzimy roznice...to by bylo na tyle...Temat: Studia sztuk walki??

no niezupełnie tak...

Male sprostowanie.
Bo inaczej wyglada sytuacja gdy studiuje sie wychowanie fizyczne i robi specjalizacje trenera II klasy - wtedy jest sie mgr wych fizycznego ze specjalnoscia trenerska; a inaczej gdy sa to studia trenerskie dodam ze sa to studia podyplomowe wiec dodatkowo potrzebne jest wyksztalcenie wyzsze, a co do okresu od uzyskania uprawnien instruktora sportu to na dzien dzisiejszy wynosi 2 lata.

I tu maly zonk zgotowany przez ustawodawcow (jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze). Absolwent wychowania fizycznego chcac zrobic kurs instruktora sportu (dajmy na to karate) nie musi robic kursu ogolnego chcac robic specjalistyczny (karate) , ale jesli chce juz zrobic kurs specjalistyczny instruktora samoobrony to musi zrobic kurs ogolny instruktora rekreacji i odwrotnie absolwent AWF ze specjalnoscia np. fizjoterapia chcac zrobic kurs instruktora karate lub jakiegokolwiek innego sportu musi wpierw zrobic kurs ogolny instruktora sportu bo wedlug naszych oslow-ustawodawcow nie potrafi zrobic rozgrzewki z dziecmi!!!!Temat: Skuteczne nieskuteczne techniki karate
Zgoda...
Wbito mi na treningach do głowy zeby NIGDY nie kopać bez rozgrzewki, solidnego rozciągnięcia bo za naście lat nie będę mógł chodzić...
Teraz od jakiegos czasu ćwiczę niskie kopniecia praktycznie bez rozgrzewki w spodniach, często butach (w kombinacjach z uderzeniami rąk, łokci, kolan i poruszania się) żeby nie przyzwyczajać organizmu do jednego schematu: ze najpierw przebranie sie, medytacja, rozgrzewka a dopiero potem trening technik bo w czasie samoobrony nie ma przecież czasu na rozgrzewkę, w butach kopie sie "inaczej" - wolniej i bardziej "pchajaco" a przeciez obciążenie niby niewielkie...
Poza Lowkickami jest przecież jeszcze kilka innych niskich kopnięć zwykle zabronionych w walce sportowej (kolano, krocze)
Pozdrawiam!Temat: jak zostac trenerem muay-thai?
Dla mnie uprawnienia do pracy z ludzmi to uprawnienia panstwowe:

np Instruktor rekreacji, instruktor sportu, trener sportu, czlowiek po AWF lub szkole pedagogicznej.

OK, dzięki.

Czyli jasnym jest dla mnie, że w pełni kwalifikowany instruktor = uprawnienia państwowe gwarantujące niejako jakośc metodyczno-pedagogiczną jego nauczania + uprawnienia z danego stylu (sytemu).

Wydaje mi się jednak, że wątpliwości Combata dotyczą tylko tej drugiej kwestii, czyli w jaki sposob organizacje Muay Thai "namaszczają" swoich trenerów, uprawniając ich do nauczania tego stylu pod ich auspicjami.

Co do uprawnień państwowych to muszę powiedzieć, że jakość tereningów SW prowadzonych przez człowieka po AWF-ie, w których miałem okazję przez jakiś czas uczestniczyć, to jest rzeczywiście coś innego, zwłaszcza pod kątem fachowości rozgrzewki, rozciągania itp.
Fajne jest też to, że taki człowiek zawsze potrafi wytłumaczyc biomechaniczne uwarunkowania danej techniki, a ja lubię wiedzieć dlaczego kopać tak a nie inaczej.

Co do instruktorów Kravki to trzeba chyba zwrócić uwagę na specyfikę systemu przeznaczonego pierwotnie dla wojska. Tu nikt nie przychodzi dla rekreacji czy fitnessu. Idąc na te zajęcia masz świadomość określonych ryzyk. Z moich obserwacji wynika, że urazowość treningów wcale nie jest większa niż w tradycyjnych SW, chociaż mój w/w kolega AWF-owiec zawsze się wścieka : "co, taka krótka rozgrzewka?! może nie być treningu ale porządna rozgrzewka musi być!"Temat: długa forma
Shabu, moja wiedza na temat treningu sportowego i pod względem praktycznym i teoretycznym jest duża.
Tym bardziej dziwi mnie to, że bronisz poglądu, jakoby długa forma była dobrą rozgrzewką.

Twoja wiedza na temat długiej formy bliska zeru, nie widziałem Cię praktykującego na naszych treningach, a gdzie indziej takiej formy nie ma. Jesteś internetowym znawcą długiej formy (bez urazy, ale to prawda).
Nawet internetowym znawcą nie jestem. Po prostu robiłem większość tych ćwiczeń na treningach aikido usiłując nimi zastąpić prawdziwą rozgrzewkę. Jednak nawet ja widzę, że aikitaiso nie jest w stanie jej zastąpić, choćby było zrobione od początku do końca tak, jak trzeba (jak by to nie było).

Przekonać sie można tylko ćwicząc. Osobiście staram się codziennie robić długą formę, mimo że to nie są ćwiczenia areobowe. Dlaczego? Sami się przekonajcie, obserwując zachowania swojego ciała.
Zauważ, że ani razu nie powiedziałem, że jest ona bezużyteczna. Nie o tym mowa, tylko o tym, że jest bezużyteczna jako rozgrzewka przed wzmożoną aktywnością natury sportowej.Temat: długa forma
Rzeczywiście różnica pomiędzy długą formą a rozgrzewką 'w sporcie' jest jak stąd do tokyo, tylko na czyją korzyść
Zależy od celów i oczekiwań od treningu. Jeżeli chodzi o wydajność, efektywność, rozwój organizmu, bezpieczeństwo treningu, to zdecydowanie sportowa.

czy można w ogóle o tym mówić

Ab esse et posse valid illatio.
Można, właśnie o tym mówimy.

...taiso daje energię a nie ją zabiera.

Kosmiczną? czy ki?
Rozgrzewka to przygotowanie do treningu. Jednym z jej istotnych celów jest wypalenie zapasów energetycznych organizmu.

Posmakowałem osobiście obu ciast bardzo dokładnie I nie mówię tu o jakiś tam elementach ćwiczeń tylko ułożonym w spójny system sposobie ćwiczenia. Teraz przed moimi walkami w innych systemach rozgrzewam się pewną formą ćwiczeń taiso, dzięki temu moje kolano się dobrze czuje i nie zlapię kontuzji przy rundaku czy innym fiflaku[...]
Rozgrzewka przed walką nie ma tego celu, nie jest to rozgrzewka przed treningiem i ma na celu przygotowanie organizmu do relatywnie krótkotrwałego wysiłku i przeciążenia.

To jest innym sposób ćwiczeń, inna energia

Ponawiam pytanie, jaka inna? kosmiczna, ki? Ludzie pod wpływem tego mutują i zmieniają im się narządy wewnętrzne?

Jestem pewien, że gdyby efektywność tkwiła w takich ćwiczeniach sportowcy całego świata, zapaleni w morderczym wyścigu do sukcesu, przerzucili by się na nie. Tak nie jest.

Dokończę w temacie o "dyskusji na forum", bo się oftop zrobi.Temat: KOBIETA-TRENER
A do czego służy?

Chyba doskonale wiesz do czego. A jeśli nie wiesz (na którym roku tego uczą? ), to napisał Ci to wyżej Kimura.

i kto jest tą najbardziej wytrzymałą osobą w naszej sekcji co nie moze wykonać "cwiczenia" w 30 %?

Znowu pytanie retoryczne? Wydaje mi się, że w tej chwili nalepszą wytrzymałość z nas wszystkich ma Anim. Któremu jednak też się zdarzają słabsze dni (z przetrenowania, na ten przykład) i wtedy również na jego twarzy pojawia się grymas "a niech sobie k... liczy na zdrowie - p..., nie robię!".

A ja nie widzę sensu przeprowadzania takiej rozgrzewki, że Pan/Pani trener siedzi sobie wygodnie licząc kolejne dziesiątki, a wszyscy leżą na macie krańcowo wypruci i mają to jego liczenie głęboko w d..ie. Jeszcze raz powtórzę, że to nie sztuka zajechać kogoś w parę minut losowo wybranymi ćwiczeniami. Pamiętam takie seminarium JJ, gdy gostek który miał przeprowadzić rozgrzewkę najpierw nas rzucił na seiken (5 minut, co pół minuty zmiana góra-dół), a później przez kolejne 5 minut robił delfinki. Dobra rozgrzewka? No, jeśli jako główne kryterium przyjąć stopień zajechania, to wręcz fantastyczna.

Metodyka treningu sportowego od rekreacyjnego jest różna.

Och, zapewne. Ja jestem od programowania komputerów, nie od metodyki treningu, więc nie będę się kłócił. Ale tak mi się coś wydaje, że zarówno w treningu sportowym jak i rekreacyjnym należałoby najpierw rozgrzać stawy, a dopiero później zabierać się za ćwiczenia akrobatyczne i siłowe. Chociaż mogę się mylić.Temat: wracam na trasę :) Strzała już w garażu :)

Tylko, że raczej żadnego sporta nie znajdziesz który jest na tyle wygodny żeby nim długie traski śmigać
DIDI napiszę tak - jest pozycja "sportowa" i "sportowa", cbr 600f jest motocyklem, któym da się pojechac daleko bez męczarni, podobną pozycje ma suza gsxr 600 2008 ( nie wiem jak wczesniejsze )

miałam okazję przymierzyc się do kilu sportowych moto, róznica jest następująca :
-po przejechaniu dzis ponad 300 km mialam dosyc, ale tylko ze względu na fakt,ze było zimno, gdyby bylo 20 stopni potraktowalabym te 300 jako rozgrzewkę
- po przejechaniu 50 km na firebladzie miałam doscyc , bo nie dawałam rady juz wysiedziec w pozycji, do której zmusza cię to moto

pisząc o komforcie mam na myśli tą pierwszą opcję bynajmniej nie fotel pasazera w goldwingu
Kasia dzięki za oblanie moto
posmigaliscie cos w weekend ??
kecajm zgadza się pewnie po jakims czasie się przyzwyczję..heh kiedys polskie tablice wydawały mi się duze ,a przecież to takie drobinki
Temat: długa forma
Poszukaj swoich pierwszych wypowiedzi na tym forum odnośnie autorytetów (a raczej ich braku).

Autorytet to relikt przeszłości, przednowoczesnego myślenia.

Panie Pnow, przecież Shabu całkiem zwięźle i klarownie napisał o rozgrzewce.
Taiso to nie rozgrzewka. Zaznaczam, że my ciągle piszemy o rozgrzewce w rozumieniu treningu wyczynowego / sportowego.Temat: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
Witam.
Najbardziej odpowiednim wiekiem do rozpoczęcia treningów zapaśniczych to 10-12 rok życia. Tak mówi teoria. Wiek 14 lat też jest bardzo odpowiedni -masz bardzo duże szanse na osiągnięcie sukcesu sportowego.

Odnośnie kontuzji - prawda jest taka, że większość kontuzji dzieje się podczas treningów i to przeważnie z głupoty ćwiczących, ale i to żadko. Zapasy nie są bardziej kontuzjogenne niż inne sporty. Jeśli tylko będziesz uważny, słuchał trenera i przykładał się do rozgrzewki wszystko będzie dobrze.

Oczywiście zapasy można z powodzeniem wykorzystać do samoobrony, choć najlepiej unikać sytuacji zagrażających.

Jeśli chodzi o to, że coś Ci strzyka w kościach - to najlepiej będzie jeśli lekarz sportowy dokładnie zbada sprawę. Zresztą i tak przed rozpoczęciem treningów powinieneś przejść badania. Jesteś w wieku rozwojowym i dlatego rokowania powinny być pozytywne.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w tej pięknej i satysfakcjonującej dyscyplinie.Temat: Gimnastyka artystyczna/sportowa
Tak, to prawda - robi wrażenie, zwłaszcza że oni są naprawdę dobrzy
Generalnie wydaje mi się, że akrobatyka sportowa jest bardzo widowiskowa. Potrzeba tak nie tylko dobrego rozciągnięcia, ale też dużo siły i dobrej równowagi - i chyba ciekawiej dla widza wygląda salto na szczycie 'piramidy', niż np. na równoważni, czy nawet na ścieżce.

Princess - fajnie jest czasem popatrzeć, co potrafią zrobić np. takie na oko 12- 13- letnie dziewczynki, po prostu szok, co takie drobne dziewuszki potrafią robić, siłówki, salta, nie wspomnę już o idealnym pionie w staniu na rękach, bo dla nich przejście wzdłuż całej sali na rękach to drobiazg na rozgrzewkęTemat: KOBIETA-TRENER
Cytat: lub też że nie rozumie do czego służy rozgrzewka

A do czego służy?

Cytat: po 17 latach ćwiczenia rozmaitych sztuk walki nie jestem w stanie dostrzec sensu ćwiczenia, którego nie jest w stanie wykonać (chociażby w 30%) nawet najbardziej wytrzymały koleś w naszej sekcji

A co to za ćwiczenie? i kto jest tą najbardziej wytrzymałą osobą w naszej sekcji co nie moze wykonać "cwiczenia" w 30 %?

Po 17 latach rozmaitych sztuk walki (kung fu, capoeira, ju-jutsu - tradycyjne) w żadnej z tych sztuk walki nie ma zawodów sportowych i rywalizacji. Metodyka treningu sportowego od rekreacyjnego jest różna.Temat: Jak pracowac ze źle ujeżdżonym koniem?

Mam jedno pytanie. Wydzierżawiłam konia który jest troszkę źle ujeżdżony. Jestem jednak jeźdźcem sportowym i od razu zaczynam od zebrania itp. Proszę was polecie mi coś innego. !

jezdzcy sportowi zaczynaja jazde od rozluźnienia i rozgrzewki a nie zebrania

i nie emocjonujcie sie tak , to tylko kiepska podpucha , !

bo to przeciez niemozowie zeby byc tak głupim jak shillek , nieeemozliweTemat: Dziwne pytanie - czy mozna zgrac na HDD z magnetofonu?

[...]

| A więc - dla czystego sportu - umiałby ktoś zgrać na taśmę a
potem
| zniej odczytać i uruchomic coś choćby najmniejszego? :)))

jak napiszesz program robiący modulacje nie widze problemu.


[...]

Tak dla sportu to można by wykorzystać modem FSK (AFSK) podłączony
do portu szeregowego. Dla prędkości 1200 bitów/sekundę (a
właściwie do 4800 lub 9600) można kupić gotowe układy scalone. Do
tego MAX232 i ... voila ! :-). Pod DOSem można by uzywać TERMA90 z
pakietu Norton Commander 5.0, pod Winę wystarczy systemowy
Hiperterminal.
To na początek, na rozgrzewkę :-). Prawdziwe schody zaczynają się
przy wyższych prędkościach. Tak na "oko" z toru fonicznego dałoby
się "wycisnąć" 64 - 125 kb/s. Zaś klasa mistrzowska to
wykorzystanie toru video dowolnego VCR. Teoretycznie, używając
toru o szerokości pasma ok. 3 MHz można by pokusić się o uzyskanie
transmisji 1000 - 1500 kb/s.
Dla chcących popróbować swoich sił w budowie własnego "streamera"
:-) jedna uwaga: są gotowe układy, nawet w miarę łatwo dostępne.
Nie ma więc potrzeby pisania jakiś specjalnych programów -
wszystko da się załatwić sprzętowo, z wykorzystaniem standardowych
portów systemowych.

Pozdrawiam - Krzysztof Kucharski

Temat: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
Wiele tematów powstało ale pomyślałem, że ogólny przyda się napewno wielu osobom tutaj Prosze napiszcie wszystko co uważacie za bardzo ważne w zapobieganiu oraz leczeniu.

Odemnie zapobieganie:
a) Dobra rozgrzewka (rozruszanie stawów+rozgrzanie mięśni/ściągien)
b) W czasie treningu podczas zakładania szczególnie dźwigni nie szarpać (czasem lepiej przegrać niż skrzywdzić kolege)
c) Nie robić zbyt długich odpoczynków, aby ciało nie oziębło zbyt mocno bo kontuzja gotowa.

Leczenie:
a) Artrox: (zawiera siarczan: glukozaminy, chondroityny, hydrolizat kolagenu, MSM + kilka witamin i minerałów) więc napewno coś może wskurać nawet tym co nie wierzą w glukozamine cena 55 zł za 600g.
b) Noszenie na treningi sztuk/sportów walki stabilizatorów/ściągaczy.
c) Smarowanie maściami - polecam Traumeel'S firmy Heel (27 zł na urazy sportowe)
d) 1 i 2 dzień po kontuzji zimne okłady z dodatkiem Altacetu (polecam żel ok. 8 zł)
e) Warto mieć na każdym treningu lód w sprayu by po kontuzji od razu oziębić "skrzywdzone " miejsce
f) Warto dodatkowo na dany staw poświęcić więcej czasu na rozgrzewke.
g) Laseroterapia oraz jonoterapia - potrzebne skierowanie od ortopedy/traumatologa.
h) Wzmacnianie mięśni odpowiedzialnych za "utrzymanie" stawu poprzez ćwiczenia izolowane z małym ciężarem i większą ilością powtórzeń BEZ ściągaczy i stabilizatorów!
i) Zastrzyki B12+Cocarboxylosa.

Chyba już wszystko napisałem co ja wiem na ten temat i zachęcam to wpisywania moich braków/niedociągłości. Myśle, że ten temat powinien być podwieszony ze względu na to, że prawie że każdy z nas potrzebuje takiej wiedzyTemat: rozciąganie
Rozciagac sie warto. Ja sie rozciagam 6 razy w tygodniu + rozgrzewki i zchlodzeie po wysilku sportowym. Rozciagajac sie z glowa poprawiasz np.: ruchliwosc stawow (kluczowe dla plywakow).

Ja mam inny stosunek bo uprawiam kilka dyscyplin i jest mi to potrzebne. Uwazam jednak ze dla tych kotryz trenuja tylko plywanie streaching przed treningiem i po treningu(po 5 min) moze przyniesc korzystne efekty. Typowa rozgrzewka sklada sie z czesci gimnastycznej potem jest streaching(polecam z napinaniem) i ewentualnie oddechowka. Po treningu: 1. wegle do picia 2. rozciaganie (spokojne kazda duza grupa miesniowa)Temat: Błędne zachowania początkujących uke
MOD-ON Zgodnie ze słuszną sugestią pit'a - nowy wątek w nowym wątku MOD-OFF

a jeszcze btw takich "oponentow", co to siei sami wywracaja, tak to ja akurat nie lubie i wcale mi sie nie chce z nimi cwiczyc, no bo to sensu wiekszego nie ma, wole popatrzec chocby na filmy akcji - tam tez sie wywalaja zupelnie bez mojej woli

Jestem początkująca i chyba niestety jestem a raczej bywałam jedną z tych samoupadających oponentek...

Skoro to Was wkurza lub nie chce Wam sie z takimi ćwiczyć - to są dwa rozwiązania:
- zwrócić im uwagę
- zmienić partnera

Aby zrozumiec to samoupadanie...
Zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania - brałam pod uwagę ze osoba wykonujaca na mnie ćwiczenie też niekoniecznie dobrze sobie z tym radzi - zwłaszcza ze nie pytam kazdego partnera jak długo ćwiczy i parę razy wierzcie mi wolałam upaść .... sama w sposób kontrolowany.

A propos masaży - to relaksujący podziała lepiej poza matą i zgiełkiem na niej, sportowy i leczniczy (tzw inwazyjny- Sleewa cos wspomniał o ugniataniu itp) to nie radziłabym...
Nie mamy takiej wiedzy i mozemy wyrządzic innym krzywde zwłaszcza ze większosc z nas pracuje w biurze na siedziąco, miewa swoje bóle i choroby kręgosłupa.

Czy to chodzi o aikido czy inne zajęcia obowiązkowa jest zarówno rozgrzewka jak i rozciąganie-min 10 minut
Niektórzy instruktorzy (nie mówię o aikido) nie wpuszczali nas na sale bez rozgrzewki i nie wypuszczali bez rozciagania - a przecież są zwolnieni z odpowiedzialności w dobie powszechnych ubezpieczeń od wszystkiegoTemat: Sprawnośc fizyczna.

BodomChild napisał/a:
Wf uważam za zupełnie niepotrzebną lekcję, ludzi nie lubiących sportu może tylko zniechęcić, nauczyciele są do kitu (rzucają piłkę i grajcie) i tak nikt nie będzie dzięki temu sprawniejszy jeśli dodatkowo na własną rękę nie uprawia sportu. Mimo wszystko, ruszać się trzeba, tylko trzeba robić to co się lubi.

I tutaj masz rację, nauczyciele są do bani.

zależy od nauczyciela - w liceum uczył mnie taki starszy miły pan, z zabójczym poczuciem humoru, którego ulubionym sportem były... szachy mimo swojego wieku wiele ćwiczeń nam pokazywał. Dużo ćwiczyliśmy, ale i dużo graliśmy. Było przyjemnie
teraz mam już gorzej (na studiach), bo gość robi z nami rozgrzewkę, wybiera kapitanów drużyn i potem daje nam piłkę abyśmy sobie grali :/ Ale w sumie to co ja wymagam jak się zapisałem na koszaTemat: Jak powinien wyglądać trening?
Chciałbym się odnieść do postu z poprzedniej strony, ponieważ wnosi coś do dyskusji, lecz mam wrażenie że nie jest doprecyzowany

Cytat: Proste - musi sie oprzec o nowoczesny trening sportowy
Odejsc od tej sztywnej stroktory ki-hon,hata kumite.

Powszechne jest myślenie, Ćwiczę karate- ok, ale trening kata czy kihonu to to, to tamto. Te trzy elementy stanowią esencje karate, a jest jeszcze tyle innych styli że hej.
Słuchaj nie trzeba reformować od razu karate. Można przerzucić się z powodzeniem na sekcje sportową kick boxingu.

Cytat: Brakuje mie adekwatnej naszym czasom koncepcji treningowej ja bym to widzial tak:
1. wyksztalcenie psychicznych wlasciwosci (gotowosc do ryzyka, stabilnosc emocjonalna itp)
2.wyksztalcenie wlasciwosci taktycznych (Atak,obrona, sytuacjie standartowe)
3.wyksztalcenie umiejetnosci technicznych (kopy, uderzenia, uniki, kombinacje)
4.wyksztalcenie umiejetnosci koordynacyjnych(ruchliwosc, szybkosc reakcji, orientacja, sprzerzenia motoryczne itp)
5. wyksztalcenie kondycyjnych umiejetnosci (wytrzymalosc podstawowa (aerob), sila kopniec, uderzen piescia, lokciem, szybkosc , rozne rodzaje sily. specyficzna dla danego stylu wytrzymalosc zawodnicza (ile rund., jak dlugo kazdy itp)

wg mnie:
ad1 kata
ad2 ippon kumite
ad3 kihon
ad4 rozgrzewka, inne elementy treningu
ad5 kumiteTemat: Rozgrzewka i jak cwiczyc
trening aikido służy nauce technik aikido. rozgrzewka - aikitaiso ma przygotowac ciało do ćwiczenia aikido. nie jesteśmy dyscypliną sportową -jak boks czy judo, gdzie ćwiczenia przygotowawcze maja przygotowac siłowo i kondycyjnie do 1 albo kilku walk - to wymusza taką formę treningu.
oczywiscie, że takie założenie pozwala na istnienie wielu patologii mizianych. jednak logicznie rzecz jest jasna - w mistycznej rzeczywistości nie będziesz musiał byc w stanie wykonac 16 000 irimi nage albo kote geashi. dlatego forma tradycyjna treningu tak wygląda.
istnieje dość infantylna tendencja do wartosciowania - "nie jest dobre jak sie nie zrzygam", ale tradycyjna odpowiedz nauczycieli jest jasna - chcesz pobiegać i porobic pompki - zapisz się na siłownie i sam se biegaj w czasie wolnym... zajecia aikido są od technik aikido. ludzie naiwnie sadzą , że trening czegokolwiek 2,3 razy w tygodniu pozwoli im sie zmienić - będą szybcy, sprawni, silni czy skuteczni... ktokolwiec cwiczył cokolwiek wyczynowo wie, że taka ilość zajęć powinna być odbyta dziennie żeby mieć taki rezultat.
w odpowiedzi wielu woli zarzygac sie i zameczyć bo to im daje poczucie tego, że to co robią jest bardziej wartościowe.
jeszcze raz - typ treningu jest warunkowany jego celem.Temat: Sporty dla tancerzy
z jednej strony tak, ale wygląd wf mnie przeraża- cwiczę sumiennie. bo wiem że muszę się ruszać. ale po 5 minutach "rozgrzewki" jak wychodzimy na deszcz biegać, to się we mnie gotuje. okropna pogoda, my nie rozgrzane a tu biegaj ileś czasu (piszę to z perspektywy osoby raczej niezbyt utalentowanej sportowo). i to się źle kończy. nie tylko dla mnie.
dodatkowo mam takie koleżanki na wf, że zamiast rozrywki i miłego spędzenia czasu (bo to nie jest tak że ja nie chcę się ruszać) słyszę setki wyzwisk i inne "miłe" rzeczy na swój temat. wuefistka upomina niby, a te lekcje i tak brzydzą. ja mam tam się ruszać, a nie zastanawiać czy koniecznie muszę umieć grać w gry czy szybko biegać, żeby spędzić aktywnie ten czas (i jeszcze dostawać beznadziejne oceny, i to czasem nie ze swojej winy-w grze liczą sie te co umieją odbić odpowiednio).
jakbym miała możliwość, to chyba bym też wolała zwolnienie

myślę, że może coś się zmieni po tej obiecywanej reformie wf oraz do tego czasu chyba już na studiach będę i wtedy będę zaliczać wf jak mi pasuje i w dobrej atmosferzeTemat: Dolomity 2008
Ferrata Trincee
Choć jest ferratą krótką (około 2h 30 min)jest ferratą trudną wymagającą od pokonujących pewnych , podstawowych umiejętności wspinaczkowych.
Prowadzi ona granią Padonu.
Sam Padon i jego zielony grzbiet odcina się swoją zielenią i….czarną skałą od sąsiadujących sąsiadującymi z nim masywami Marmolady i Selli. Zarówno Sella jak i Marmolada są typowymi skalistymi towarami w kolorach od szarego z dodatkiem bieli (Marmolada) i bardziej kolorowej Selli z zabarwieniem czerwieni.
Jego zachodnia cześć bardziej przypomina bieszczadzki szlak niż typowe dolomitowe trasy ale już wschodnia część pokazuje swoje pazurki i widzimy ostrą grań poprzetykaną śmiałymi turniami które tworzy czarna wulkaniczna skała.
Jak opisuje to Tkaczyk jest to typowa „sportowa” przedstawicielka żelaznych perci.
Nie jest to ferrata dla początkujących , wymaga siły i odporności na ekspozycje.
Myślę że na rozgrzewkę jest w sam raz.
A widoki wynagrodzą nam wysiłek włożony w jej pokonywanie .
Nie będę pisał skąd się zaczyna i gdzie się kończy.To widać na mapie Temat: jeszcze raz o formach.
Ja rowniez nie traktuje form jako celu samego w sobie ale wedlug mnie maja nastepujace plusy:
1. piszesz "gimnastyka"-zgoda, ale dla mnie jest to swietna rozgrzewka, zawsze ciekawsza niz np. "pajacyki"
2. Jest to ten element TKD ktory mozesz cwiczyc sam, bez zadnych przyrzadow partnera itp.
3.Ucza odpowiedniego oddechu wyprowadzania ciosu, pozatym latwiej pozniej przyswojic sobie "sportowe" techniki.
4. mozesz je cwiczyc przez cale zycie
5. sa tam elementy ktorych nie da sie przecwiczyc z partnerem ze wzgl. na jego zdrowie

Pozatym jakby z TKD wywalic formy to razem z nimi zniknelaby polowa technik bo nikt by ich nie trenowal.

aha.... czasem moja kobieta mnie prosi zebym zdjol koszulke i zademonstrowal pare form (z odpowiednia emfaza oczywiscie) bo twierdzi ze budzi to w niej dzikie instynkty (faktycznie budzi )Temat: Wrazenia ze zlotu KM w Kielcach
a wiec : sobota godz ok 12 .Sporo bylo takich duzych lysych- moje obawy wzrosly, ale bylo ok.
na hali sportowej blekitnych w kielcach odbyl sie ten zlot. zajecia poporwadzil gabi noah wraz z T.adamczykiem.
Pierwsze 20-30 min to rozgrzewka, duzo padnij wstan i biegania po calej sali. Jak juz serducho zaczelo szybciej pracowac to zaczelsimy pracowac w parterze. 4 h byly temu poswiecone. Nastepnie przerwa i o 17 zaczal sie drugi trening. Byly jeszcze 3 rzeczy w parterze i przeszlismy do stojki. Na poczatku obrona przed wysokimi kopnieciami itd, potem walka z 3 napastnikami, bylo tego duzo... Pod koniec jeszcze na wymeczenie bieganie i pompeczki.KOniec godzina 19.
O 2030 zbiorka na piwku i pieczonym baranie w jakims tam palacyku, milo sympatycznie.
Nastepnego dnia zaczelismy o 10 na kadzielni ( park).
Na poczatek cwiczenia w parach , pare duszen i zakonczylo sie obrona przeciwko uderzeniom palka. Przerobilismy 2 obrony. To taki szybki skrot tego co sie tam dzialo.
Osobiscie jestem zadowolony bo duzo dalo to kondycyjnie plus nowe obrony.
pzdrTemat: Tutoriale i video tutoriale do nauki Tricków
Cytat: ćwicząc pod okiem kadry która wie trochę o anatomii i biomechnice zwraca uwagę na pewne szczegóły ruchowe które obniżają ryzyko kontuzji a o których amator nie ma pojęcia

Ziom mówisz o profesjonalnych trenerach którzy mają zapewnić bezpieczeństwo? Moim zdaniem bullshit, nawet najbardziej doświadczony instruktor rener nie zapewni ci 100% ochrony przed kontuzją.
Słyszałeś o czymś takim jak podawanie młodym akrobatkom hormonów by opóźnić pojawianie się piersi które zmieniają położenie środka ciężkości?? Słyszałeś o czymś takim jak wprost zmuszanie osób które trenują akrobatykę sportową do ostrych treningów podczas kontuzji które są bardzo bolesne a których trening nie pogłębia??
W trikach sam jesteś panem tego co robisz obierasz styl jaki ci odpowiada sam kształtujesz swoją technikę i swój wizerunek, a co do profesjonalistów wydaje mi sie że w amatorskich sportach moze ich zastąpić wyobraźnia, zdrowy rozsądek i porządna rozgrzewka.

PeaceTemat: Ulubiony Sport, dlaczego akurat ten?
Zdecydowanie koszykówka. I do oglądania i do uprawiania. Sportem tym zainteresowałem się jakoś cztery lata temu dzięki... grze wideo. Potem poleciało jak z górki - pierwsze mecze NBA w TV i parę rozegranych naprawdę. NBA w sumie dopiero od niedawna mniej więcej staram się śledzić na bieżąco (po dwurocznej przerwie). Koszykówkę poznałem bliżej w idealnym momencie - kiedy piłka nożna zaczęła mi się już poważnie nudzić. Czy potrafię grać? Tak. Czy bardzo dobrze? Nie wiem, technikiem wybitnym nie jestem - z trójkami nie jest powalająco, ogólnie od jumpshotów znacznie bardziej wolę zwykłe wjazdy po kosz zakończone layupem (a już najbardziej wychodzą mi cyrkowe odmiany, albo alley-oopy). Choć i tak preferuję defensywę, bowiem grę opieram w gruncie rzeczy na parze w nogach, a że mam jako taką intuicję do zbiórek i bloków to coś mi tam wychodzi. Niestety, ale z tej przyczyny uprawianie tego sportu na poważnie jest dla mnie raczej nierealne - 175 cm wzrostu raczej dyskwalifikuje do pozycji skrzydłowego... Wsady? Nie marzę, chociaż po dobrej rozgrzewce 3,05 z leciutkim zapasem po mocnym wybiciu i pokaźnym rozbiegu jest dla mnie osiągalne. Reasumując - trudno mi wyjaśnić dlaczego ten sport jest moim ulubionym. Na pewno jeśli chodzi o te drużynowe, to właśnie koszykówka mnie najbardziej rajcuje - zwłaszcza jeśli sam mam w tym uczestniczyć - jak już gram to wkładam w to serce i się nie oszczędzam.

Innych sportów drużynowych prócz piłki nożnej (aczkolwiek już mi przeszło) nie polubiłem i raczej się to nie zmieni. Pływakiem też wspaniałym nigdy nie byłem, lekkoatletą również.Temat: Kubojitsu
Ja robie godzinne, co zwyczajnie sale tu są tak drogie, że na 1,5 mnie nie stać.

Po drugie, Kubojitsu jest to MMA w sensie takim, że zawiera techniki kilku systemów, natomiast nikt tam nie pisze (przynajmniej ja nie zauważyłem), że to trening do klatki.

A ktoś tutaj o tym pisał?
Ile treningów robisz w tygodniu oraz jak rozkładasz rozgrzewkę, technikę i walki żeby to miało sens?
Cytat: To jest rozwinięcie karate, skostniałego semi-kontaktowego w formę light kontaktu z rzutami i ograniczonym parterem. Według mnie to uzupełnienie rynku, o ofertę dla ludzi którzy nie chcą prać się po mordach z całej pary, a semi to już dla nich za słabe...
Na jeden styl godzina to mało a co dopiero na rozszerzony...
Cytat: Wy tu atakujecie zarobkowiczów strasznie mocno, ale 99% klubów w Polsce nie jest prowadzonych charytatywnie, ba nie tylko w Polsce. Treningi w WCK to przede wszystkim rekreacyjno-sportowy trening. Lekka forma MMA jest tego rozwinięciem.

A kto tu mówi o charytatywności? Sala sama sie nie opłaci.Temat: Bolące.... coś...
tylko do lekarza sportowego i prywatnie bo inaczej beda Ci sciemniaz zeby naciagnac na kolejne wizyty

poza tym pamietajcie ze od pewnego momentu im wiekszy naciag tym slabsze kopniecia, nie nalezy przesadzac z rozciaganiem, szpagaty akurat to zadna koniecznosc, lepiej kopac technicznie niz machac jak pinokio nogami na lewo i prawo

najlepszy naciag to taki ktory raz wypracowany zostaje i nie wymaga rozgrzewki, w zadnym razie szpagaty, ale to moje zdanie i kadry taekwondo z ktora cwiczylem kiedys rozciaganieTemat: Podziel się tym ze wszystkimi...
Samoloty się czasami opóźniają, jak ja wczoraj leciałam z Warszawy do Krakowa to też było opóźnienie. A 5 godzin to jeszcze nie taka masakra. W tym roku byłam już na lotniskach i w samolotach łącznie ponad 30 godzin pod rząd (dokładnie to chyba 32,5...). Na jednym lotnisku czekałam ponad 9 godzin. Nie było opóźnień tylko takie połączenia ciekawe. Takich dni było kilka.

Ale muszę się z wami czymś innym podzielić.
Byłam ostatnio na obozie. Takim rekreacyjnym + taniec (nowoczesny i podstawy towarzyskiego). Jedne zajęcia prowadziłam ja - z baletu. Fajnie było. Wprawdzie bez muzyki, ale było wesoło i przybliżyłam trochę ludziom na czy polega lekcja baletu. Pokazywałam po kolei wszystkie ćwiczenia przy drążku w krótkich kombinacjach typu przód, bok, tył, bok, bo co ciekawszego można wymyślić ludziom, którzy pierwszy raz stoją przy drążku (w postaci krzesła ). Potem proste skoki na środku, obroty po przekątnej. Było ciekawie, ludzie poznali chociaż trochę na czym polega balet. Na koniec zostałam przymuszona usilnymi prośbami do pokazania czegoś więcej to pokazałam kilka trudniejszych skoków i obrotów w łączeniach, które zapamiętałam z lekcji i wariację.
A kiedyś prowadziła zajęcia (bardziej rozgrzewkę) taka Natalia, która trenuje akrobatykę sportową. Mieliśmy ciekawie i zróżnicowanie. Fajnie byłoTemat: Alina
Cześć! Trenowałam dzisiaj siłowo,wczoraj miałam biegać,ale za mocno deszcz padał,za dużo wody było,w pon 3.10 h trenowałam rzutowo na murawie i siłowo,w niedzielę rozgrz z biegiem średnim,po Biegu Op biegałam truchtem oczywiście z rozgrzewka,rowerem rano jezdziła w niedz z Tułowic do Goszczowic i z powrotem do babci.Dzisiaj też rowerem na siłownię i z powrotem.Jutro hala sportowa -Tor,w pt.odpoczynek,o ile coś się nie zmieni,sobota- Bieg 10km Stadion.Wczoraj weszłam na str.użytkownika Naszego forum rowerowego na Jego str podaną i Trojan32WORM sparaliżował mój komp.Skanowałm kilka razy,inne wirusy zabito,szpiegujące programy,rano zaś skanowałam,kolejne wirusy zabito ,zneutarl i wyleczono,naprawiłam z inforamtykiem,wysokiej ochrony zainstal program,znisczył trojana iok 300 innych wirusów,szpiegujacych progr.Ten użytkownik zarejestrował i dał str jakąś zarażoną.Trzeba jeszcze program by uszkodzenia ,które poczynił na mym kompie,by zaleczył.Jeszcze Alerty wyskakują,e-meil czytam ,atu naraz gaśnieitd,wczoraj z tej str co klikłam,cos intalowało i trojan sparaliżował cały pulpit,system Windows. Neostrade wczoraj wyłczyłam,nie szło właczyć,poskanowałam,porozłaczałam całkiem i uruchomiła się.Jakieś reklamy wyskaiwał,niepotrzebstwa.Szkód wyrządziło.Ostrzegam!!!!Temat: Polska - Niemcy
Melis raczej Niemcy nie potraktuja tego meczu jako rozgrzewki heheh oni poprostu beda chcieli NAS ZMIAZDZYC za wszystkie krzywdy jakie ich spotkaly po II Wojnie Swiatowej i nie tylko, oni poprostu czekaja na NAS. Wg mnie ten mecz bedzie miec podloze Polityczne a nie czysto sportowe wiec tak jak mowilem 5 : 0 dla Niemcow.

U mnie w robocie nawet jest ustalone odgornie przez zarzad Volkswagena ze na czas meczu Polska - Niemcy zostaje wstrzymana produkcja w calej fabryce i bedzie mozna obejzec ten mecz w TV wiec sami widzicie jak Niemcy traktuja to spotkanieTemat: Zawody, wyjazdy , wyniki.
Dziękuję organizatorom w imienu żony i swoim własnym za świetną imprezę.

Było to spotkanie towarzysko sportowe z niespotykanym do tej pory wielobojem strzeleckim.
Bomba - zwłaszcza dla lubiących strzelać!

Po krótkiej rozgrzewce przy sosnowym stoliku - w dniu przyjazdu - razem z Ice Cube i późnieszym Generalnym Królem Strzelców - zrobiliśmy nocne pistoletowe Silhouette. Powtórka miała miejsce po kolejnych dwóch godzinach biesiadowania.

Same zawody to nowatorski pomysł wyłonienia najlepiej strzelającego w klasyfikacji łącznej po wszystkich konkurencjach.Trzeba było wykazać się dużymi umiejętnościami i w moim przypadku kondyjcą.

O ile tor do strzelania FT i HFT to tylko 18 figurek to w sumie było sporo strzałów.
Policzmy.

1. Silhouette karabin - dwa przebiegi razem : 40 strzałów ze stojącej
2. Silhouette pistolet - dwa przebiegi - razem: 40 strzałów.
3. HFT - trudny tor - praktycznie 3 cele z leżącej reszta kolano lub stojąca - 18 x
4. Nocne HFT , kolejne 18 x
5. Strzelanie do spinnerów - 12 x
6. Strzelanie do tarcz - 9 x
7. Nocne silhouette - karabin - 40
8. FT - 18
=====================
Razem 183 - ale mogłem coś opuścić

Dla mnie świetna zabawa.

Piszę to - bo warto nawedzić Wikingów w maju w Trzebieży!

Zawody wygrał Jacek Jot - krótko mówiąc gospodarze byli niezbyt gościnni

Polecam takie imprezy bo można się nastrzelać do woli.Temat: Zimowe niedzielne strzelanie z HW97k 50m

Co jest powodem takiego efektu i czy Wam zdarza się coś takiego
norma, po to min masz "range zero" przed zawodami, jedni potrzebują np. 10 strzałów inni strzelają pół godziny, zresztą dotyczy to nie tylko naszego sportu - dotyczy każdego, rozpoczęcie rywalizacji bez rozgrzewki to co najmniej głupota, grozi nie tylko słabym wynikem ale i gwarantowaną kontuzją,Temat: Tour w siatkowke 3+3

Hmmm co do licealiady to może nie mówmy jak kto grał ok?? Bo tak naprawde nikt nie gra świetnie ;/

Jak to nikt nie grał świetnie, zapomniałeś o sobie stary

A co do gry technicznej napisałem tylko co wynikło z moich obserwacji bo technika to jedno a umiejętności drugie
Ziomek Ty się za grę weź a nie za obserwacje. "A teraz zaserwuje jak ZAGUMNY"
Wiesz co śmiac mi się chciało jak na pierwszym sks na który przyszedłeś na rozgrzewce dostałeś odemnie kilka pojedynczych bloków po czym zmieniłeś strone ataku...buhahahahah


Apropo licealiady i tego że jestem kapitanem to w następnym meczu poproszę panią Włodarczyk abyś to ty pełnił te obowiązki bo ja najwidoczniej się nie nadaje ;/

Do dobrych wniosków doszedłeś Brawo!!!
Kapitanem powinna byc osoba, która poza umiejetnościami czysto sportowymi posiada również charyzmę [patrz Vladimir Grbic] oraz jest duchem zespołu. Chyba sam przyznasz, ze nie do końca posiadasz te cechy. Zarówno ja jak i Michał nie możemy byc kapitanem, ponieważ pani prof.Włodarczyk nie darzy nas sympatią. Nic do Ciebie nie mam ale zagrałes z nami raptem jeden mecz a masz najwiecej do powiedzenia
pozdrawiamTemat: Polska - Niemcy

Melis raczej Niemcy nie potraktuja tego meczu jako rozgrzewki heheh oni poprostu beda chcieli NAS ZMIAZDZYC za wszystkie krzywdy jakie ich spotkaly po II Wojnie Swiatowej i nie tylko, oni poprostu czekaja na NAS. Wg mnie ten mecz bedzie miec podloze Polityczne a nie czysto sportowe wiec tak jak mowilem 5 : 0 dla Niemcow.

U mnie w robocie nawet jest ustalone odgornie przez zarzad Volkswagena ze na czas meczu Polska - Niemcy zostaje wstrzymana produkcja w calej fabryce i bedzie mozna obejzec ten mecz w TV wiec sami widzicie jak Niemcy traktuja to spotkanie


Ale dzisiaj zawałow bedzie,ile łez,ile nie wypitego piwa,załamanych serc - po pierwym straconym golu kibice powinni opusic stadion albo zaczac kibicowac niemcom.Temat: Szarpie przy ruszaniu?!

Autko mam od miesiąca, przebieg 45.000 km, stan bardzo dobry, natomiast autko dziwnie się zachowuje podczas wolniejszego ruszania, czuć uderzenia na pedale sprzęgła (drążku zmiany biegów też), szarpanie.

Z mazdą związani jesteśmy od niedawna ale ww objawy wskazują na tarcze sprzęgła (znajomy niedawno w fiacie wymieniał sprzęgło bo ruszanie było już bardzo uciążliwe)
Przy tym przebiegu jest to bardzo dziwne


Obawiam się że jeśli to nie jest spowodowane jakimś problemem w okolicy hydrauliki
sprzęgła to pomoże jedynie wymiana sprzęgła na jakieś inne.


nie mam takiej wiedzy ale może ktoś się wypowie - może w niektórych modelach było montowane sprzęgło o innej charakterystyce bardziej sportowej co może utrudniać delikatne wolne ruszanie

Dziwne natomiast dla mnie jest to że po rozgrzewce sprzęgło zachowuje się lepiej
nasza nb 1,6 5biegów zachowuje prawidłowo (170 000 km)Temat: Wszyscy o wszystkim
najlepiej mialem w gimnazjum. wybudowali nowe, dla mojego miasta i sasiedniego. ci z sasiedniego mieli oczywiscie spory kawalek do przejscia (ewentualnie mogli korzystac z autobusu szkolnego), wiec lekcje zaczynaly sie o 8:30. ja w dodatku mialem jakies 15 minut drogi z domu do szkoly, wiec wychodzilem sobie o 8:00... ach, to byly piekne czasy... i nowiusienka szkola... szafeczki... radiowezel (jednego dnia slyszysz cos w radio/tv, drugiego juz puszczaja w szkole), fajna biblioteka, basen, hala sportowa (na ktorej nic nigdy nie musialem robic, do tego w piatek ostatnia lekcja - wuef, jedna klasa na cala hale, czyli rozgrzewka przed weekendem)...
az sie plakac chce, jak to wspominam...Temat: Dobre kosmetyki - co polecacie?
Ten srebrny tusz to prawdopodobnie Telescopic Clean Definition też go mam i uważam że jest bardzo dobry ale nie wiem czy wodoodporny w każdym razie przetrzymał całe zawody sportowe i było ok pomimo rozgrzewek i kilku godzine na hali więc jest wytrzymały. Co do lancome hypnose też jest bardzo fajny ale żadna rewelacja rzęsy może odrobine są bardziej "gęste" niż przy uzyciu telescopic.Temat: Tempo gry
A może po prostu trzeba to zaakceptować? Przecież tak samo jest w przypadku zawodowców w innych dyscyplinach sportu. Piłkarz zawodowy trenuje po kilka godzin dziennie - amator robi co najwyżej rozgrzewkę, zawodowiec gra mecze 90 minutowe - u amatorów to rzadkość, zawodowcy grają na pełnowymiarowych boiskach - amatorzy najczęściej na mniejszych itd. Tak samo jest z innymi dyscyplinami.
Posunę się nawet do stwierdzenia, że to inne dyscypliny są tak naprawdę elitarne. W jakich dyscyplinach kompletny amator ma szansę rywalizować z zawodowcem? Co odróżnia 10 letniego dzieciaka z rankingiem FIDE od zawodowca? Korzystają z tego samego sprzętu, sędziują Ci sami sędziowie, podczas zawodów są traktowani na równi z zawodowcami (np. wymagania odnośnie przestrzegania przepisów), podlegają takiej samej ocenie rankingowej itd. Różnią się tylko poziomem gry, cała reszta jest wspólna.

Jeśli chodzi o Polskę, to słowo arcymistrz już dawno zdewaluowało się, coraz rzadziej przedstawia się takich graczy z należnymi im honorami, że nie wspomnę o specjalnym traktowaniu np. lepszy hotel, lepsza sala gry, wygodniejsze siedzenia, zwolnienie z opłat, wypłata startowego itp.). Czy jest możliwe, że dzieje się tak, za sprawą coraz większej powszechności dyscypliny?
Możliwość poświęcenia dużej ilości czasu na szachy (trening i grę) przez zawodowca, to jedna z niewielu rzeczy, jaka odróżnia go od rzeszy amatorów, którzy mogą sobie na to pozwolić sporadycznie. Krótko mówiąc, skoro nie masz czasu, na grę w poważne, długie szachy, to graj w te szybkie i nie licz na to, że ktoś stworzy specjalne przepisy gry dla ludzi pracujących.Temat: Drużyna Forum w turnieju
.
MIEJSCE : Stadion Miejski w Brzegu ul. Sportowa 1

TERMIN : 4 MAJA 2008 r. godz. 10.00

zaczynamy o 10 więc proponuje tak do 9:45 przybyć na stadion aby był czas na przebranie się i małą rozgrzewke.....pamiętajcie zabieramy stroje forum lub czerwoną koszulke jakiś dowód tożsamości....takie krótkie oświadczenie że wszyscy zdrowi mam każdy podpisze....to do jutra..............Temat: Nowo otwarte solarium...zapraszam...
mamy tez Karnety
80 zł = 100 minut + 25 gratis karnet duzy
60 zł = 75 minut + 15 gratis karnet sredni
40 zł = 50 minut + 10 gratis karnet mały
wkrótce bedzie dostepna nowa usługa "Rollmasaż" w cenie 18 zł za godzine najtaniej w brzegu oraz stylizajcia paznokcj
Obszary zastosowania urządzeń Rollmasaż

- Wyszczuplanie oraz bardzo efektywne formowanie sylwetki
- Szybkie i natychmiast widoczne sukcesy w poprawie obrazu skóry, redukcja rozciągniętej skóry po dużej redukcji wagi (ciąża, diety, wyniszczające choroby)
- Redukcja nawet zaawansowanego cellulitisu oraz rozstępów
- Aktywacja układu limfatycznego
- usunięcie toksyn z organizmu
- Zdecydowanie poprawia samopoczucie oraz witalizuje ( wydzielanie endorfiny-" hormonu szczescie"
- Poprawa przemiany materii
- Trwała redukcja wagi bez efektu "jojo"

W Sporcie wyczynowym:

- Uzupełnienie treningu
- rozgrzewka: poprawa gotowości muskulatury do kontrakcji
- Przy rozluźnieniu muskulatury łagodzenie napięć
- Odprowadzenie kwasu mlekowego z muskulatury po dużym sportowym wysiłku (mecze, zawody, turnieje)

zapraszamyTemat: Pierwszy trening Tejkłando :)
ja swoj pierwszy trening taekwondo pamietam bardzo dokladnie poniewaz byl zaledwie rok temu, najpierw rzedy, kilka minut wykladu na temat powstania i zalozyciela, ogolne zasady panujace na dojang , no a pozniej rozgrzewka i troche techniki dollyo i ap chagi przygotowanie do form, a na drugi dzien oczywiscie okropne zakwasy, ale i tak pokochalam to od pierwszego treningu zreszta zawsze chcialam trenowac SW, nie zamienilabym taekwondo na zadna inna dyscypline sportu, po prostu kocham ciezkie treningi i tak jak to wiekszosc okreslila jestem nalogowa masochistka a tak wogole to trenuje TKD GTF w Krakowie, uklon dla wszystkich trenerow a szczegolnie dle trenera Marcina MigasaTemat: Spawanie/klejenie aluminum.
Od Emila:

Witam.Pan Irek dostaje pomógł bo pomógł.Tak na zachętę dodam że zrobiłem już jeden taki tłumik sportowy w skali około 1:2 z bloku technicznego poklejonego Uhu Power.Tłumik jest wykonany nie ładnie ale jeszcze go pomaluje i będzie służył jako ozdoba.Został wykonany jak prawdziwy.Można sobie dmuchnąć z jednej strony , a powietrze wyleci z drugiej strony.Tłumik był wykonany na rozgrzewkę.Jestem pewien że gdyby nie papier to po założeniu chociaż samego dyfuzora to łapał by rezonans .Jak na razie planuję wykonać porządny dyfuzor do motoru.I filmiki o czym mowa.Sorki za jakość ale chyba tam coś widać mniej więcej:
1. http://pl.youtube.com/watch?v=Hap16Yzqgpc
2. http://pl.youtube.com/watch?v=HzPxWobPyCQ
Pozdrawiam

Dodam od siebie że Emil , bardzo ładnie to Ci wyszło i w ogóle.Mam nadzieje że uda Ci się zrobić porządny tłumik.Temat: Siłownia
no niestety kung fu to nie ma ani tay-chi ani innego karate tudziez yogi.
ale byly zajecia ze stepem,jak bylo cieplo to tanis,biganie dookola centrum sportu. poza tym gralysmy w rugby i unihokej(moje specjalnosci :twisted: )-swietnie odstersowuje :D pare razy w pilke nozna.a no i mozna bylo na ergometrze pocwiczyc. zwykle cala duzaa grupa ma rozgrzewke potem dzielimy sie na mniejsze 2-3 i idzie sie robic co sie ustali.Temat: Lech Poznań - dyskusje, spotkania

Prawdziwą burzę we Francji wywołał wywiad jakiego udzielił dodatkowi gazety "L'Equipe" Jean-Jacues Eydelie, zawodnik Olympique Marsylia w latach 1992-1993 - pisze "Przegląd Sportowy".Wyjawił on kulisy korumpowania, a nawet podtruwania rywali, jakich dopuszczali się przedstawiciele klubu z Marsylii na początku lat 90.

Wśród zespołów, które mogły zostawać poddawane podtruwaniu, być może był także Lech Poznań. W 1990 roku "Kolejorz" przegrał 1:6 z OM w II rundzie Pucharu Europy, choć pierwsze spotkanie poznaniacy wygrali 3:2.

Już wtedy podejrzewano, że powodem nagłej metamorfozy mogły być środki dodane do jedzenia lub picia dla graczy gości.

"Nie grał Dariusz Skrzypczak, bo poczuł się fatalnie na rozgrzewce. Około 30. minuty Mirek Trzeciak zaczął się dziwnie zachowywać, domagał się zmiany i usiadł za linią. W przerwie obaj spali i trzęśli się z zimna, choć temperatura wynosiła 17-20 stopni" - powiedział ówczesny trener-koordynator Lecha, Jerzy Kopa.Ale jajaTemat: Mecze 1na1

1 na 1 można grac również na hali, choć z tym trochę trudniej
trudniej zeby wygospodarowac troseczke miejsca dla siebie .. ale pozatym jezeli ju idziemy z ekipa na hale to zawszemozna zagrac w ramach rozgrzewki..

Patrząc na ten temat zastanawiam się gdzie jest moderator? Dyskusja chyba już dawno przerodziła się w pyskówkę, a to z pewnością nie służy promocji tego pięknego sportu. temat moderatora w tym dziale juz był poruszany... i jak jest sam widzisz.... Przyznaje troche dałem sie sprowokowac, ale wyciagnałem wnioski na przyszłosc... OTTemat: Jak poradzić sobie z nieśmiałością na studiach...?

Kiedyś na w-f zapisałem się na kosza - wiadomo gra zespołowa , trzeba zagadać tu i tam przy rozgrzewce, coś tam pożartować itd. A ja stoje jak taki bałwan - do nikogo się nie odzywam , ze stresu trafić pilką do kosza nie mogę i ogólnie zachowuje się jak ostatnia łamaga. Wyobrażacie sobie ten widok

Znam ten ból . Ja z kolei gram w siatkówkę już ładnych parę lat no i kilkakrotnie zmieniałam drużyny- za każdym razem to samo- kilka tygodni totalnego "badziewiarstwa"- ogromny stres, im więcej się starasz, tym częściej potykasz się o własne nogi . A do tego jeśli nie znajdziesz szybko "bratniej duszy", sytuacja może się mocno przeciągnąć.

A tak w ogóle to rodzice zapisali mnie na zajęcia sportowe jeszcze w podstawówce właśnie po to, żebym mogła poznać nowych ludzi i walczyć z niesmiałością (serio ). I wiecie co?- pomogło - w ten sposób nie tylko można zyskać nowych, fantastycznych znajomych, ale i wzmocnić poczucie własnej wartości. No i miło spędzić czas.Temat: TOP BETS 0 7- 13.11.05 PODSUMOWANIE| 17.Paollo         -88,5

| witam
| po dłuższej hibernacji wracam do zapasów z bukami :-)
| dzisiaj zagrałem na rozgrzewkę puchar Anglii, ale nie chciałem od razu
| tutaj wrzucać. tym niemniej: od jutra możecie liczyć na moje typy :-)

| pozdrawiam tych, którzy pamiętają i tych którzy nie :)

| paollo

liga angielska mocna strona?


generalnie stawiam prawie wyłącznie angielską
czasem - dla sportu i emocji - jakieś międzynarodowe albo polską ligę

a jak nie ma co stawiać z ulubionych tematów, to na nos i statystyki
stawiam inne "wynalazki" :))

paollo

Temat: 18 grudnia - turniej o puchar Starosty

No rzeczywiście, koszykówka dosyć jednoznacznie kojarzy mi się z amerykańskim rapem (Dr. Dre itp., itd.); chciałem tylko podsunąć pomysł z muzyką, bo jakoś nie wyobrażam sobie żadnej imprezy sportowej bez muzyki

no jasna sprawa... fajnie by było gdyby muza poleciała.. np. w czasie rozgrzewki czy cos .... naprawde taka muza sporo daje


A że akurat leciał u mnie ten utwór, który zaproponowałem... Nie chcę się jednak w żaden sposób narzucać

Wojtek zawsze mozna sporzadzic taka play liste.. co to za problem, zeby było cos miłego dla wszystkich..
Temat: Sprawnośc fizyczna.


Jak wy możecie... Według mojego systemu wartości przymus jest czymś niemoralnym... wychodzi na to, że świat jest niemoralny .

Jest, był i nie zapowiada się, żeby to się miało zmienić.
Generalnie uważam, że WF jest niezbędny do właściwego rozwoju dziecka. Dużo czasu spędzanego w szkolnych ławkach i przed komputerem nie służy zdrowiu a intensywny WF pozwala, chociaż trochę zrekompensować brak ruchu. Rozwój fizyczny jest tak samo ważny jak umysłowy.
Jak chodziłem do podstawówki (jakieś 20 parę lat temu) to większość z nas czekała na wf jak na zbawienie. Nawet na taki "macie piłkę i grajcie". 2 Ostatnie lata podstawówki było jeszcze lepiej: siatka, kosz, rugby, piłka ręczna - mimo, iż ze wsi w turniejach wojewódzkich przegrywaliśmy tylko ze szkołą sportową (mieliśmy zajęcia z pasjonatem i byłym rugbistą). W szkole średniej było już gorzej w ręczną nikt nie chciał grać, czasem graliśmy w siatkę albo kosza, ale najczęściej w nogę i mimo, że jestem raczej antytalencie w tym sporcie to zawsze z chęcią biegałem za piłką. Na studiach WF - u było mało, ale za to profesjonalny. 20 Minut rozgrzewki, w której po 10 minutach człowiek padał na twarz a na koniec był gotów do biegania, czy też pływania przez pozostałe 1,5 godziny.

Ostatnio kilka razy rozmawiałem ze znajomymi nauczycielami WF-u. Generalnie w podstawówce jeszcze jakoś dzieciaki ćwiczą, ale w gimnazjum i wyżej to już w większości mają zwolnienia, a nawet jak nie to robią wszystko żeby nie ćwiczyć a ćwiczące dziewczyny to już prawdziwe rodzynki.Temat: Dlaczego akurat kosz?
Nigdy nie byłem w żadnej klasie sportowej, nigdy nie trenowałem pod okiem fachowca.
Pierwszy raz miałem piłkę do kosza w ręku w podstawówce na tzw. SKS i bardzo się dziwiliśmy, że jest za duża i za ciężka, żeby grać nią w "nogę' (wtedy wszyscy grali w kopaną i nie przypominam sobie, żeby gdzieś w Gnieźnie były tablice na wolnym powietrzu).
Potem nastał czas liceum, weszła do telewizji NBA - na te godzinne retransmisje fragmentów meczów, w sobotnie popołudnia (komentowane przez red. Szaranowicza i Łabędzia) czekało się jak na prawdziwe święto. Dyskusje na przerwach nie dotyczyło niczego innego tylko tego co się działo w NBA. Zarywaliśmy nocki, żeby oglądać finały. Za tym poszedł ogromny boom na grę. Z kolegami graliśmy w każdej wolnej chwili, praktycznie siedem razy w tygodniu - oczywiście próbowaliśmy naśladować zagrania z NBA. Często przez to byliśmy znacznie mniej skuteczni, ale za to cieszyliśmy się, że jesteśmy niezwykle efektowni.
Potem okres studiów, gdzie poznałem kilku pasjonatów brydża i koszykówki, zacząłem też trenować zupełnie inny sport - to były już profesjonalne treningi, które dały mi zdecydowane podniesienie sprawności fizycznej. Właśnie wtedy udało mi się pierwszy raz "zapakować", potem dawałem radę już nie tylko na rozgrzewce, ale i na meczach. Dużo gry dało mi wtedy pewną rękę, dobry wyskok - świetnie grało mi się pod koszem.
Teraz jestem o 10 kg cięższy i tak jak napisał Pan Marek powinienem się rozgrzewać już 35 minut, ale serce i ambicja do gry pozostały - koszykówka to moim zdaniem jedna z najbardziej finezyjnych gier.Temat: Duża Zabawa Biegowa
Jest to ewolucyjne rozwinięcie fartleku.
Metoda na pograniczu metod ciagłych i przerywanych...
Duża Zabawa Biegowa składa się z czterech cześci;
1.20-30 minut
Rozgrzewka, lekkie truchty, rozciąganie
2.30-40 minut
Biegi tempowe 200-300 m przerywane cwiczeniami siłowymi
3.20-30 minut
Biegi tempowe 300-800 m przerywane truchtem lub marszem do uregulowania tetna na do 120-140
4. 20 minut
Trucht

Oczywiście jest to jedna z wersji podręcznikowych- zastosowanie głównie lekkoatletyczne, zależnie od sportu stosuje się różne modyfikacje.

Ja używam własnej modyfikacji pod SW...

Istnieje jeszcze Mała Zabawa Biegowa- nie ma tam 3 części...Temat: Treningi siłowe
Kostek ja chodziłem rok do klubu sportowego na pływanie, ale mi sie znudziło bo to wyglądało tak: przychodzę na basen, rozgrzewka, trener każe mi pływać, potem znów muszę pływać ... po 90 min. wychodzę z wody ;P

Ale niema co potem apetyt miałem

Ogólnie to polecam chodzenie na basen, to sprzyja też kręgosłupowi ;PTemat: WF
Hm, u mnie w gimnazjum wygląda to mniej więcej tak:
na przerwie wszyscy chłopacy (płeć męską i piekna ma WF oddzielnie) schodzą się do szatni, przebieramy się. Po dzwonku wchodzimy na halę sportową i robimy krótką rozgrzewkę (10 minutek), potem to już zależy... sala gimnastyczna jest duża, gmach dzieli się na 3 części, jeśli 3 klasy mają WF to ćwiczymy na małej części (1/3), jesli 2 klasy (1/2), losowo wybierana jest większa część. A czasem mamy całą halę wolną dla siebie - wtedy gramy w piłkę nożną, lub ręczną. Na 1/2 sali gramy tez w piłkę nożną. Na 1/3 gimnastyka, lekka atletyka, elementy akrobatki, siatkówka i czasami koszykówka.

WF naciska na nauczanie gry w siatkówkę i piłkę nożną. Ale nic nie jest zaniedbywane.

Gdy jest ciepło mamy do dyspozycji duże boisko i boisko na asfalcie, bieżnię, oraz miejsce do rzutu oszczepem/dyskiem (obok boiska).

Lubię WF, bo mi to dobrze wychodzi, nieskromnie mówiąc jestem najlepszy w klasie, jeśli chodzi o oceny, bo z grą zespołową tj. siatka, kosz, noga idzie mi cienko. Ćwiczę dobrze, ale sam.

Mam tylko jedno zastrzeżenie, przy szatni są umieszczone prysznice, nieczynne prysznice, nie lubię chodzić cały zgrzany po szkole, wracać do domu etc. Używam ręcznika, dezodorantu/antyperspirantu, ale wolałbym się opłukać na świeżo wodą, nawet zimną!

Sie rozpisałem... nowy jestem jakby coś.

Pozdro.Temat: Siłownia a Karate
Budoka ma ogólnie rację.

Poza tym, jak już koniecznie chcesz siłownię, to:
Na pewno raczej małe obciążenia.
Raczej długie serie.
Krótkie przerwy między seriami.
Szybkie tempo wykonywania powtórzeń.
Trening obwodowy.
Uwaga na przetrenowanie (treningi nie za często, nie za intensywnie).
Dużo snu, wypoczynku, dobre odżywianie, witaminki, pij dużo, mało stresów itp.
Zawsze przed siłką dobra, kompleksowa rozgrzewka wszyskich mięśni i stawów. (!)
Ćwicz na drążku. W leżeniu na ławce. Pompki. Siedząc na ławeczce z podparciem łokocia. Unikaj ćwiczeń z obciążeniem stojąc i wyciskania nad głowę stojąc i siedząc itp.. (Bo możesz jeszcze urosnąć w tym wieku - a warto - będziesz jeszcze większy Poza tym - oszczędzisz kręgosłup...)

Trening siłowy od zawsze był elementem karate. (W przeciwieństwie do turniejów sportowych zresztą...)
PozdrawiamTemat: Medytacja
Nie, dopiero usportowienie karate spowodowało wzrost zainteresowana Japończyków teorią sportu i jego elementami. Jesli dołożysz do tego np. że kopnięcia były wykonywane do linii pasa to się okaże że można spokojnie się było obejść bez rozciągania, itd. Za rozgrzewkę wystarczał trening kata.Temat: Trening na Warszawskich Polach Mokotowskich
No to teraz ja, Greyu, kurna nie narysowałeś gdzie na tej mapce jest północ, zapytałem jednego ochroniarza (jak sie pózniej okazało z lolka) gdzie to jest to wysłał mnie w przeciwnym kierunku :(
Kurka więc deko się spóźniłem.

Co do ćwiczenia początkowo stało to wogóle pod znakiem zapytania, bo jak to sie mówi kazdy pies z innej budy. Wiec jak sie zmobilizowaliśmy KasiaG poprowadziła rozgrzewkę, takie tam rozciąganie. W zamysle mieliśmy się kopać. Ale ze względu na moje 'obuwie sportowe', Tafia stwierdziła zę ćwiczyć ze mną nie będzie. Wiec musiałem je ściągnąć. Co do ostrych walk z KasiąG to wolałem trzymać się od niej z daleka. Lała Adama, że aż strach było patrzeć. Ciekawie sie zrobiło gdy zaprosiliśmy ludzi z Capoirea. Garry dowiedział się kilku podstawowych spraw takich jak kroki czy uniki. Najwiecej jednak poćwiczył sobie z Szarym, a kiedy zrobiło się już ciemno poszliśmy na pifco i toczyliśmy dłuugą dyskusję o starych rumuńcach. Tak mniej wiecej do godziny 22. Bardzo się ciesżę że mogliśmy sobie wspólnie poćwiczyć.Temat: Andrew "Powerfule Pole" Gołota....
Muchol, jaka cała noc! Dopiero nad ranem będzie Andrzej walczył. O godz. 4 nad ranem wystarczy wstać i obejrzysz także wczesniejsze!

Coś z Przegladu Sportowego o przygotowaniach Gołoty:
10-11/11/2004

TRZEBA BYĆ SPOSTRZEGAWCZYM, by znaleźć salę, w której Andrzej Gołota, (na zdjęciu) w obecności kilkunastu dziennikarzy, przeprowadził wczoraj otwarty trening. Kingsway Gym mieści się na drugim piętrze budynku na skrzyżowaniu 5 Alei z 28 ulicą. Wchodząc na klatkę schodową nie ma się wątpliwości, że to właśnie tu. Drogę wskazują wielkie plakaty z pojedynków Lennoksa Lewisa, Muhammada Ali czy Oscara De La Hoi, którymi ściany oklejone są aż do samego wejścia do sali. Kingsway Gym to niewielkie pomieszczenie, które wita wchodzącego ostrym zapachem potu.

Sala zapełnia się dziennikarzami, pojawiają się kamery, fotoreporterzy. Pod budynek podjeżdża czarny samochód - jest pierwszy bohater sobotniego wieczoru. Z auta wysiada Gołota w towarzystwie trenera Sama Colonny i menedżera ZiggyŐego Rozalskiego. Polak wchodzi po schodach, obrzuca salę spojrzeniem i spokojnie maszeruje do szatni. On będzie trenował jako pierwszy.

Staje przed lustrem i zaczyna się rozgrzewać. Kilka podskoków, skłonów. Polaka cały czas bacznie obserwuje trener Colonna. Po rozgrzewce czas na walkę z cieniem w ringu. Ta trwa zdecydowanie dłużej. Po niej kilka ćwiczeń na skakance i na tym koniec. Gołota uśmiechnięty, rozluźniony sprawia wrażenie pewnego siebie. Ma idealną wagę. Mruga porozumiewawczo okiem i wychodzi. Wieczorem odpręży się na meczu NBA New York Knicks - Philapdelphia 76-ers.

SEBATemat: polskabiega.pl- a może by tak w końcu w w Wieluniu?

W dniu 22 maja /czwartek/ zapraszamy wszystkich mieszkańców
gminy Skomlin na imprezę sportowo- rekreacyjną organizowaną w
ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega 2008”.
Plan czasowy:
15.00 - rejestracja zawodników na placu przed pomnikiem Ofiar II
Wojny Światowej w Skomlinie przy ul. Tysiąclecia
15.50 - rozgrzewka
16.00 - START.
Trasa biegu: start na ulicy Tysiąclecia przy pomniku, biegniemy
w stronę kapliczki i skręcamy w ul. 13 grudnia. Biegniemy obok
oczyszczalni ścieków, mijamy Chmielniki i dobiegamy do Klasaka
Małego. Tam skręcamy w prawo kierując się na Klasak DuŜy gdzie
jest META.
Podsumowanie biegu oraz wręczenie nagród odbędzie się na
placu przy budynku poszkolnym w Klasaku DuŜym.
Zapewniamy:
 nagrody w kilku kategoriach
 posiłek regeneracyjny po biegu
 opiekę medyczną
 DOBRĄ ZABAWĘ!!!
Zapraszamy wszystkich chętnych!!!
Wójt Gminy
Grzegorz Maras


Źródło: www.skomlin.pl

Niestety nie byłem w stanie odczytać regulaminu. U mnie wyszła kompletna chińszczyzna;P

[ Dodano: 2008-05-20, 15:04 ]Temat: Polska mistrzyni świata zakończyła karierę
Jest to bardzo przykra wiadomość. Zawsze żal, jezeli zdrowie nie pozwala komus na uprawianie swojej dyscypliny sportu.
Zastanawiałem sie nad tym ostatnio i wychodzi na wto, że wymagania stawiane zawodnikom i poprzeczka idzie coraz wyżej. Rozwój technologii czyni sprzet coraz lepszym z roku na rok. Pozwala to na lepsze osiagi ale takze wymaga wiekszego wysiłku fizycznego i odporności. Niestety nasza bilogiczna maszyna nie czyni nas silniejszymi. Czy oznacza to,ze każdy uprawiający bardzo intensywnie sport koniec końców bedzie kaleką?

A swoją drogą to nie widziałem żeby ktoś na plazy rozgrzewał miesnie przed kajtowaniem (chyba że butelka wina należy do rozgrzewki )Temat: Totally OT !!! - TIGER


| Witam !
[ciach]
| z dunczykiem i ........ malo nie zasypiam :((( No ale nic mysle sobie -
to
| tylko rozgrzewka przed super emocjami jakie mnie jeszcze tego wieczora
[ciach
| Pozdrawiam

| martinexx

Ja zasnąłem...i sądząc z komentarzy było to świetne zagranie :)


Przepraszam Szanownego Kolegę, ale kiedy kolega słyszał komentarz?
No, może Kulej cokolwiek powiedział interesującego (na koniec walki),
natomiast boks wyrażnie mylił się Szpakowskiemu z piłką nożną i hokejem
a Szaranowiczowi ze skokami i lekką atletyką......
Swoją drogą mamy recesję i z pewnych powodów rozumiem, że na Woronicza
zostawili tylko dwóch komentatorów sportowych - ale dlaczego najgorszych?
Ciekawe jak w/w persona poradziliby sobie z komentami ..... giełdowymi.
Myślę, że byłoby ciekawie...


--
Pozdr.
Boswell


Pozdro,
MD

P.S.
Niestety, głównej walki nie obejrzałem, tuż przed początkiem coś mnie
"złapało" i musiałem wyskoczyć dosłownie na chwilkę do toalety; po
wyjściu okazało się, że już po walce... Cóż, okazało się, że była ona dla
mnie g..... warta.

Temat: Przekrojówka
Cytat: Czy sądzicie, że systemy combat należy trenować obok innych nowoczesnych styli - bjj, nowoczesne karate, muay yhai itd itp. Nie uważacie, że jeśli ktoś wcześniej nic nie ćwiczył, to trenując kombat może przeceniać swoje siły? Chodzi mi o tzw. obicie - w końcy nie mamy full-kontaktowych sparingów, a na ulicy możesz czasami dostać w zęby i już się nie zebrać, jeśli nie masz "doświadczenia"? Jakie macie zdanie?

Zależy jak kto traktuje combat. Ja podkreslam zawsze w swoich publikacjach ( moim zdaniem ), że termin combat powinien raczej dotyczyć służb mundurowych. Jeżeli ktoś naucza combat dla cywili ( vide cywilna wersja KM ) powinien wyraźnie to zaznaczyć. Aby system był efektywny musi opierać się na prawidłach treningu sportowego. Musi na treningu obowiązywać rozgrzewka, częśc głowna, gdzie powinno nauczać sie technik podstawowych ( uderzeń, technik zapaśniczych ) i dopiero na nich budować strategię i taktykę walki. Muszą być również sparingi. Sama wiara w cudowne techniki nie wystarczy aby być skutecznym. "Suchy" combat powinien być uzupełniany o treningi Boksu, Karate, JJ, BJJ czy innych ssytemów. Zwykły kurs samoobrony pod egidą combatu to czesto nauka kilku tricków, ktore sa dobre na sali do pokazu, ale nie maja realnego zastosowania w walce.
Zaznacza MOIM ZDANIEM. Zapraszam do dyskusji, może wasze opinie o kursach na których byliście.
pozdro.Temat: zagalopowanie
ile? hmm... na klaczce, którą teraz jeżdżę to na ujeżdżalni średnio jedno okrążenie + jedna połówka. zagalopowań w wejściu na długą ok. 2-3 w czasie rozgrzewki i kolejne 2 podczas pracy. klacz ma 6,5 roku, ale nigdy nie pracowała jako tako - zawsze się ludzie na niej wozili, więc galopu w zasadzie się uczymy.
zagalopowania z kłusa. niedawno zaczęłyśmy także ze stępa z naprawdę dobrym rezultatem.
w terenie niemal do woli - jak czuję, że traci 'parę', to przechodzimy do kłusu. galop ma być dla niej przyjemnością.

w klubie sportowym (skoki) było 5 okrążeń na lewo i 5 na prawo w galopie + jazda luzem, czyli każdy robił, co chciał przećwiczyć, więc i galopy się odbywały.Temat: Stres, testy, przyszłość. mix
Witam wszystkich za niecały tydzień mam testy w klubie pierwszo-ligowym. W tym roku kończę gimnazjum i chciałbym iść do szkoły sportowej, a mianowicie SMS Poznań. Na testach już byłem w tym klubie, lecz nie powiodło się. Tym razem jestem dobrej myśli, i mam nadzieję, że będzie dobrze. Od ponad dwóch tygodni ostro biegam codziennie na boisku, które jest kilkadziesiąt metrów opodal mojego bloku. Na rozgrzewkę biegam 2-3 kółka (jedno kółko 400m) póżniej się rozciągam, następnie biegam zależnie od dnia i od tego jak się czuję max do 15-17 kółek. Niektóre odcinki sprintem, z kolei na innych lekkim truchtem dla uspokojenia itp. Nie będę dokładnie opisywał jak trenuje, bo za dużo czasu bym musiał na to poświęcić, ale na pewno trening jest dobrze dopracowany Przejdę do sedna. Nie wiem czy wybrałem dobry dział na ten post, więc jeśli nie to proszę o tolerancję A więc wracając do tych testów. Dzień przed testami mam gromny stres, w nocy niespokojnie śpię, a rano budzę się cały spięty. Nie wiem jak temu zapobiec. To na pewno sprawka stresu związanego z testami. Ale ten stres wiele rzeczy mi utrudnia i przez niego mogę nie dostać się do klubu. W dzień testów zmuszam się do śniadani, bo wiem, że jest potrzebne, ale nie mam żadnej ochoty patrzeć na jedzenie, a gdzie tu jeść Jeżeli ktoś wie, jak można się wyluzować, zapobiec tak silnej reakcji, to bardzo proszę o jakieś rady. Wynik tych testów jest zależny od mojej przyszłości, więc na prawdę zależy mi na tym.

PozdrawiamTemat: Biegi.
uwielbiam biegać <3
ostatnio nie mogę, po tej chorobie, ale przed biegałam przynajmniej kilka razy w tygodniu, na około rezerwatu, albo zalewu. czy czy zimno czy ciepło. teraz muszę uważać żeby nie złapać żadnej choroby ;p ale jeszcze troche minie i muszę zacząc łapać kondycję ;D
na wfie zazwyczaj biegam z koleżanką całą rozgrzewkę ^^
z osiągnieć tylko tyle, że na obozie sportowym przebiegłam ponad 30 km, 35 chyba. jako jedna z 3 dziewczyn, które dały rade. od połowy trasy wytarzana w błocie XDTemat: ....::::spoko spoko nie tak ostro cdn:::.... kontuzje
Taaaaak lÂakotki sa strasznie wkur#!@#! mam z nimi od okolo 7 lat... najpierw brak sportu przez dwa lata i jak w koncu odnalazlem sie jakos w swiecie footbagu to znow mi sie rozwalily rozwarstwienie poziome obu lÂakotek jezeli dobrze pamietam... Wiec apeluje ROZGRZEWKA TO PODSTAWA!!!! Niedlugo wracam do gry bo sie uzaleznilem i juz mnie skreca rece mi sie trzesa, nie bylem przygotowany na taki detoks... PozdrawiamTemat: Bol tricepsow
Ano wlasnie panowie, przy mocniejszym treningu lub przy sytuacji w ktorej musze sie poszarpac bez rozgrzewki ( a biorac pod uwage moja profesje to jest niestety dosc czeste ) strasznie mnie bola ramiona, zarowno bicepsy ( w mniejszym stopniu) jak i tricepsy, bol jest tak duzy ze ciezko mi jest sie skupic na czymkolwiek, trace sile uscisku w dloni i wogole czuje sie jak kaleka. Bylem u lekarza sportowego i mi gowno powiedzial.. moze ktos z Was ma podobny problem i potrafi sobie z nim poradzic...Temat: Trening do MP
Moje przygotowania do MP polegaj± jak narazie na rehabilitacji skeconej kostki.
Do tego wzmacniam mi??nie brzucha, grzbietu i n?lg powyÂzej kolana.
Narazie mog?? robi?? tylko to. Zobaczymy jak b??dzie potem jak juÂz b??d?? m?lgÂl chociaÂz lekko gra??.

A zapobieganie kontuzjom? Rozgrzewka... Jedyne co moÂzna doradzi??.

Aha.. I radz?? traktowanie treningu jak treningu sportowego. JeÂzeli kto z Was kiedykolwiek chodziÂl do klubu na treningi piÂlkarskie, siatkarskie, albo jeszcze inne, wie o jakim treningu m?lwie.

Aha... Dochodzi jeszcze rozplanowanie rutyny i doskonalenie tego co napisze na kartce.Temat: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
Bzdury takie, ze nie wiadomo jakie treningi sa. Na Gwardii bylem pol miesiaca w tamte wakacje. Niewiadomo jakich twardzieli i zabijakow nie widzialem. Mili sympatyczni ludzie, z ktorymi normalnie sie cwiczy.

Jesli ktos by przeginal z dzwignniami i laniu po pysku to chyba szybko by na kopach polecial z treningu - po prostu nikt nie chcial by z nim cwiczyc. Ludzie nie sa glupi i moge Ci zagwarantowac, ze kontuzje na treningu zawsze wszyscy wypatrza.

90% ludzi trenujacych w sekcjach jak Copacabana, Gwardia to zwykli szarzy ludzie, ktorzy studiuja, maja prace, maja swoje zycie i raczej nie przekladaja zdrowia nad sukcesy sportowe.

A mity biora sie stad, ze siedzi sie w pubie przy piwie i wspomina sie glownie te ciekawsze sytuacje, jak komus kolano poszlo, jakie to rozgrzewki nie sa mordercze i jakie to kontuzje bywaja na zawodach.

Poza tym gdyby na Gwardi rzeczywiscie bylo tak jak piszesz to raczej duzo zawodnikow na zawodach by nie startowalo, a jakby startowali to tylko raz - kontuzje najczesciej dopadaja takich co szaleja po macie, badz tych co akurat cwiczyli z tymi co szaleja.Temat: Rozwój Combat 56
Radzę zmienić tenera bo u takiego gościa wcześniej czy później będzie kontuzja.
A ostatnio usłyszałem ciekawą patent: gdy instruktor nie ma za bardzo czego uczyć, jest dużo, bardzo dużo ćwiczeń fizycznych. Chodzi o to by przykryć swoje braki w wiedzy i umiejętności.
Pozatym normalny człowiek po pół godzinej bardzo mocnej rozgrzewce jest tak zmęczony że o nauce techniki nie ma mowy. Więc taka nauka (częsta niestety w Polsce) nie wiele da i jest nie wiele warta.

A co ja się będę tam wymądrzał zresztą, proszę zapytać instruktora o jego doświadczenia ze sztukami walki. A dla porównania polecam Krav Maga, tam trening jest prowadzony zgodnie z teorją sportu.

tyla pa.Temat: Przygotowanie do zawodów
chyba za pozno sie zglaszam ale... moja opinia:
kazdy powienien wyksztalcic swoj wlasny styl przygotowawczy, tj zestaw "technik", ktore za kazdym razem podczas startu powtarza. sa ta zarowno techniki przygotowania czysto sportowego - czyli kondycha m.in. - jak i psychologicznego (to juz inna dzialka, bardzo rozlegla) oraz czynnosci rutynowe, czyli co gdzie kiedy i jak. co jemy, kiedy jemy, jak sie rozgrzewamy, z kim i kiedy, jakie ubrania mamy ze soba, w jaki sposob sie motywujemy do wyjscia na mate, jak sie zachowujemy i co robimy tuz przed startem, kto nam asystuje. jest tego cala masa czynnikow ktore wplywaja na start.
z mojego doswiadczenia wiem, ze dobre przygotowanie to juz pol sukcesu. dobre samopoczucie psychofizyczne i optymalny poziom stresu (indywidulany) to juz sukces!
ja zawsze ufam przespanej nocy, isostarowi, jajecznicy rano, bananon i malej ilosci czekolady w trakcie, zaufanym i bliskim ludziom wokol mnie (gora 3 osoby), dobrej rozgrzewce, izolacji od reszty zawodnikow, sluchawkom w uszach, wygodzie i wierze we wlasne sily.
daj znac jak poszlo!
pozdr., malta.Temat: Małe zapytanie......na temat przcietnego treninigu boksu.
Ja od niedawna zaczełem treningi .

Przychodze z treningów z zakwasami, nie mogę chodzic, jestem
wymeczony jak zbity pies, ale jaki szczesliwy.

Kocham boks.

Ale zaczynam sie zastanwiac czy to jest "porządny klub", nie zeby było coś nie tak, ale ja jestem "nowy" w tej dziedzine sportu i nie wiem czy wszystko dobrze oceniam. Klub nie ma zduzo kasy, ale jest oczywiscie zrzeszony w Małopolskim Zwiazku Boskerskim, jak dla mnie swietny trener, koledzy też o.k. Sprzet widać, ze wysłuzony, ale spełnia swoje zadanie choc troche go za mało . Sale sa wyłozone płatami grubej gumy, bardzo dobre.

Trener-świetny, bardzo duzo poswieca kazdemu uczniowi, indwidulane podejscie np. do mnie bardzo mi pomaga, mówi co robie źle, pyta co zapamietałem z ostaniego treningu.... .

A co do samego treningu (2-3h)

Jak jest ładna pogoda gramy 15-20 min w piłke na boisku (przedtym rozgrzewka), potem robi duze kólko po okolicy i wracamy do sali. Tam serie 30-sek. bicia 30-sek odpoczynku. Jak ktos nie bije to sie nie obija tylko "walczy z cieniem", cały czas jestesmy w ruchu, trener na bieżaco koryguje nasze błedy. I potem jazda ze skakanką.... , ale juz mi coraz lepiej idzie. Mamy też cwiczenia szybkosciowe róznego typu.
Potem lustra, duzo cwiczymy z lustrami, patrzymy na nogi, na postawe itp.

Jest w klubie duzo paru czynnych czyli turnieje, zawody itp, itd., ale sa też ludzie, którzy przychodzą dla siebie, dla kondycji, bo wola trenig niz telewizor i piwko .

Opłata miesiaczna:
-dla poczatkujacych 20zł.
-dla zawansowanych 40 zł.

I co o tym myslicie? Prosze o komentarze.Temat: Rozciąganie
jak się Jaś nie nauczy to Jan nie będzie umiał, drugi raz tak nie zrobisz

ja zaczynałem treningi jako 12 -latek więc rozciąganie mi szło całkiem szybko, po 3miesiącach bez opieprzania robiłem szpagat sportowy, poprzeczny po pół roku
i mimo ze bylem taki 'wspanialy' zaczalem sie popisywac na przerwie w szkole; za to tez los mnie pokaral jak pierdyknalem szpagat bez rozgrzewki do tej pory pamietam/ sciegna nie naderwalem ale sobie odczuwalnie nadwrezylem, bol mi 3 miechy dokuczal

co do lekarzy
lekarza nie odwiedzalem. mozesz isc jak ci bardzo przeszkadza; ja do lekarzy mam uraz, zawodnik byl ze mnie kontuzjogenny, szczegolnie czesto skrecalem noge w kostce(teraz by wypadalo staw wymienic)
za kazdym razem jak szedlem do lekarza wychodzilem przybity bo oczywiscie zakaz trenowania na x czasu. doszedlem do wniosku ze (prawie)wszystkie te konowaly jedyne co potrafia powiedziec to zeby sie czlowiek polozyl do lozka i chyba na smierc czekal. jeden byl sensowny gosc jak sie spytalem o skierowanie na rehablilitacje powiedzial mi ze sie sam zrehabilituje, udzielil wskazowek jak wzmacniac staw a kiedy isc na trening sam poczuje(i to byl chyba jedyny lekarz z prawdziwego zdarzenia jakiego spotkalem, chyba po 5 skreceniu nogi)

na pewno uwazac musisz, najgorsze w kontuzjach poza tym ze wypada przerwac treningi jest to ze maja sklonnosc do powracania, jak doznasz raz powaznej kontuzji to masz przechlapane najdelikatniej rzecz ujmujac;
zycze powrotu do zdrowiaTemat: Bjj na Olimpiadzie ?
Moze ja napisze kilka slow. Wiele osob pisze ze nie moze sie dostac do sekcji. Upatruja tutaj jakis spisek lub po prostu smieszne ograniczenie.
Spojrzcie jednak na problem z drugiej strony.
Otoz czym jest sekcja zawodnicza ? A no jest to grupa ludzi ktorzy juz od wielu lat trenuja dana dyscypline [ np. judo ]. Sa to bardzo dobrze przygotowani fizycznie, sprawnosciowo, technicznie i wytrzymalosciowo zawodnicy. Poziom ich jest bardzo duzy wzgledem osob ktore chca dopiero zaczac.
Co mi powiedzial dobry znajomy kiedy powiedzialem ze chcialbym sprobowac w sekcji zawodniczej ? Ze mialbym duze problemy aby przetrwac rozgrzewke. Coz .. pomyslalem ciut .. i zrezygnowalem. Teraz moge trenowac codziennie, ale nie w grupie zawodniczej.
Otoz co by sie stalo jak byscie przyszli do grupy gdzie sa sami TOP zawodnicy ? 0 mozliwosci rywalizacji z nimi. Bo jak ? Pod kazdym wzgledem dominuja. Przydatnosc was dla nich jest mala z tych samych powodow.
Bjj na olimpiadzie ? Jasne. W niczym by to nie umiejszalo tego ze mogl by cwiczyc kazdy. Ograniczenia wzgledem sportu olimpijskiego zaleza od dzialaczy. Dla mnie to naprawde bylo by cos gdyby Bjj stalo sie to dyscyplina.Temat: Fizyczne warunki a wybór stylu
Racja 12-13 lat to odpowiedni wiek na rozpoczecie trenowania jakiego kolwiek sportu, myslalem ze za starego byka uwazasz osobe powyzej 16tego roku zycia , a mi chodzilo oto ze normalny gosc ponizej 16tego roku zycia moze miec 180cm wzrostu, ale wage 95kg w wieku ponizej 16 to nie jest najlepiej ...

I z tego co zaobserwowalem to osoby "puszyste" maja problemy na treningach SW , szczegolnie przy rozgrzewce, przy sparingachTemat: Metody szkoleniowe
Sorry ale nie wyobrażam sobie treningu bez rozciągania najpierw. ja Cwicze Taekwon-do i Kick-Boxing i za kożdym razem pod koniec rozgrzewki sie rozciągamy. czasami nawed podczas samego treningu. Codziennie ćwiczymy z tarczami techniki tradycyjne i do walki sportowej. prawie zawsze są układy, a czasami samoobrona. Aha i jeszcze siłówka. czasami nawed wieszość treningu temu poświęcamy, a czasami tylko "aby było" . dużo tego, ale u nas treningi trwają 2 godz...Temat: Uprawnienia do prowadzenia zajęć
Kenjiro, zgadza się - dzięki za uzupełnienie...

Ad 1 - No w tym cały ból i bój ludzi, którzy krytykują te kursy, bo aby do niego przystąpić należy "mieć praktykę w danej dyscyplinie lub zdać egzamin wstępny" - nie jest wymagane potwierdzenie w postaci stopnia tak jak to bywa w przypadku instr. sportu. I niestety w związku z tym pchają się np. białe pasy karate
Fakt, że musisz coś umieć bo nie zdasz egzaminu końcowego

Ad 2 Wykłady plus praktyka, jak wygląda? Ja akurat miałem okazję uczestniczyć w 2 tyg obozie poświeconym w całości kursowi instruktora. Czad, ale nie wiem czy to jeszcze jest robione (TKKF w W-wie organizowal). Zazwyczaj są to teraz kursy weekendowe - teoria standardowa: od podstaw anatomii a na marketingu kończąc. Praktyka to zależy kto to robi, zazwyczaj ludzie od jj, zatem teechniki wiadomo jakie przewazają
Ogólnie przerabiasz materiał techniczny, z naciskiem na sposób nauczania danych technik, sam też będziesz miał okazję poprowadzić coś pod okiem instruktora, który powie Ci co robisz źle

Ad 3 Z teorii testy zazwyczaj, później jakaś praca pisemna. Praktyka to zazwyczaj poprowadzenie fragmentu zajęć. Na przykład: masz nauczyć grupę kopnięcia okrężnego, masz nauczyć grupę tai otoshi, masz poprowadzić rozgrzewkę pod kątem ćwiczeń akrobatycznych itd. Ale rodzaj egzaminów zależy zapewne od tego kto organizuje kursy. Jak ćwiczyć coś dłużej niż 2 lata, to na pewno sobie poradzisz.

Ad 4 Ja polecam Kraków, sam uczestniczyłem i byłem na kursie i podczas seminariów widziałem jak to ludzie prowadzą. Słyszałem też, że szkoła karate w W-wie robiła taki kurs (Kime?)Temat: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Ja szczegolnie polecam ksiazke Complete Guide To Navy Seals Fitness ,czy jakos tak mozna ja znalzc za free na Kazzie , switna ksiazka zawiera wszystko odnosnie sportu .
Odnosnie biegania to np jakie buty brac dla roznych typow stopy, z czego powinny sie buty skadac,rozgrzewka - jak , co i ile , co ile zmieniac buty, rodzje nawierzchni i ich klasyfikacja, rozne rodzaje treningow od amatorow po treningi przygotowujace pod maraton, bieagnie a kontuzje - jak zapobiegac,co rozic w razie , jak leczyc ,jak cwiczyc w trakcie kontuzji.

Cala ksiazka jest podzielona na chyba 16 rozdzilow np takie:
Teoria+wyznacznie odpowiedniego Tetna, Bieganie, Pływanie, Rozciganie, Cwicznia Ogolnorozwojewe (pompki ,brzuszki itd), Siłownia, Sterydy i Uzywki, Kontuzje , Trenning Przykladowe (dla osob ktore chca powrocuc do formy, dla osob z chronicznymi kontuzjami kilkanascie krtokich i dlogich treningow- szczegolnie swietny i maskryczny "Admiral Smith Trenning") i MASA INNYCH RZECZY
Strona 1 z 3 • Zostało znalezionych 153 postów • 1, 2, 3